Ezen a napon történt…

2017. november 29.

Névnapok: Taksony

118 évvel ezelőtt ezen a napon alakult az FC Barcelona.

1899. november 29-én lett megalapítva az egyesület Hans Gamper által. Azóta az egyik legmeghatározóbb egyesülete a nemzetközi labdarúgásnak. Jelentősebb eredmények: 24-szeres spanyol labdarúgó-bajnok (első osztály), 28-szoros spanyol labdarúgókupa győztes, 11-szeres spanyol labdarúgó-szuperkupa győztes, ötszörös UEFA-bajnokok ligája győztes, háromszor nyerte meg az UEFA-kupa elődjét, négyszer a kupagyőztesek Európa-kupáját és öt alkalommal az UEFA-szuperkupát.

16 évvel ezelőtt ezen a napon halt meg George Harrison.

2001. november 29-én halt meg Los Angeles-ben George Harrison, világhírú brit zenész, zeneszerző. A The Beatles szólógitárosaként vált világhírűvé. A legtöbb dalt nem ő írta a zenekarban, de akadt köztük amelyeket igen, például a Taxman, If I Needed Someone, I Me Mine, Within You, Without You.

237 évvel ezelőtt ezen a napon halt meg Mária Terézia.

1780. november 29-én halt meg Mária Terézia Bécsben, osztrák főhercegnő, magyar uralkodó. Házasságot kötött Lotaringiai Ferenccel, a Habsburg-Lotaringiai-ház ősanyjaként is emlegetik.

(forrás: wiki, sima8.hu, kiemelt kép: nadyn.biz)